Середа, 20.09.2017, 05:48

Главная » 2017 » Лютий » 27 » 20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

«Небесна Сотня» – прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Євромайдану) у грудні 2013 – лютому 2014 року. Це – мирні протестувальники, які безпосередньо відстоювали ідеї Майдану та брали участь в акціях.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Тоді на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з ними лунала жалобна пісня «Пливе кача…». Вона стала неофіційним гімном «Небесної Сотні»

21.02.2017 до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в актовій залі школи

учні 5-11 класів переглянули фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…»

Мета заходу: увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідне вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Просмотров: 59 | Добавил: Школа№12 | Рейтинг: 0.0/0